› 
 › 
Гідроізоляція стін підвалів

15:42

Гідроізоляція стін підвалів

Для захисту підземних конструкцій від шкідливого впливу ґрунтової води і талої та дощової води, що проникає у ґрунт, використовують дренування й гідроізоляцію.

Тип гідроізоляції залежить від вологості ґрунту: при сухих ґрунтах можна обмежитися дворазовою обкладкою бітумом (промазуванням гарячим бітумом за 2 рази), а при вологих ґрунтах стіни фундаментів обклеюють рулонними матеріалами.

Особливу увагу треба приділяти забезпеченню спільної роботи вертикальної та горизонтальної гідроізоляцій. Основна вимога до горизонтальної гідроізоляції – її неперервність.

Також необхідно влаштувати достатню вентиляцію підвального простору, щоб уникнути надлишкової вологи. Профессиональная очистка вентиляции це запорука комфортного та безпечного використання всіх приміщень Вашого будинку.

Гідроізоляцію підвалів улаштовують незалежно від наявності ґрунтових вод. Рівень ґрунтової води (РГВ) визначає тільки тип гідроізоляції.

Якщо РГВ вище від рівня підлоги, то зовнішню поверхню стіни і підлоги покривають рулонною гідроізоляцією на мастиці, починаючи від рівня, розташованого вище на 0,5 м від РГВ.
Кількість шарів гідроізоляції залежить від міри натиску води на рівні підлоги: при натиску води до 200 мм - один шар; а при натиску більше ніж 1250 мм - чотири шари.
Зверху на ковдру гідроізоляції підлоги вкладають захисний шар цементного розчину товщиною 20…30 мм.

Щоб натиск води не прорвав гідроізоляційний шар, дію води нейтралізують масою конструкції підлоги.
У випадках, коли ГРВ досить високий (більше 800 мм над рівнем підлоги підвалу), обов’язково перевіряють імовірність «спливу» будівлі під натиском води.

Горизонтальні шари гідроізоляції підвалу вкладають на шар бетонної підготовки товщиною не менше ніж 100 мм.

Після виконання робіт по гідроізоляції необхідно складати Акти огляду прихованих робіт.


Також Вам стануть у пригоді документи, що стосуються цієї теми:
СЕРИЯ 1.010-1. Гидроизоляция подземных частей зданий и сооружений. ВЫПУСК 0-4

Просмотров: 5240 | Добавил: | Теги: гідроізоляція, підвал, вентиляція, РГВ | Рейтинг: 4.5/2

Коментарі до Гідроізоляція стін підвалів - 4 Січня 2012, обговорення та відгуки: