› 
 › 
ДАБІ пропонує спростити декларацію про введення об'єктів в експлуатацію

09:53

ДАБІ пропонує спростити декларацію про введення об'єктів в експлуатацію

Державна архітектурно-будівельна інспекціяДержавна архітектурно-будівельна інспекція спростила декларацію про введення в експлуатацію об’єктів, які починали будуватися шляхом подання повідомлення. Обсяг декларації суттєво скорочено – з 15 до 7 пунктів. Відповідні зміни будуть внесені до постанови №461 Кабінету Міністрів України «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів». Таке рішення 23 вересня ухвалив Урядовий комітет з питань регіонального розвитку на пропозицію Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Роз’яснення щодо процедур отримання документів для здійснення будівництва об’єктів

«Сьогодні в Україні близько половини будівництв починаються шляхом подання повідомлення. Однак, коли ці об’єкти доводиться вводити в експлуатацію, спрощена система не діє. Людина має вписати в декларацію безліч інформації, в тому числі багато технічних даних, в яких розбираються лише спеціалісти. Вся ця зайва інформація лише заплутує людей і призводить до великої кількості помилок у документах. Як наслідок – декларації повертають на доопрацювання. Заповнити спрощену декларацію буде значно легше, адже вона міститиме лише загальнозрозумілі дані», - заявив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Максим Мартинюк.

Об’єм декларації зменшиться від 5-ти до 2-х сторінок, зникне більшість складних таблиць, не потрібно буде вписувати інформацію про відповідальну особу з технагляду, генпідрядника та генпроектувальника, детальну характеристику споруди, основні її показники тощо.

Крім того, будівлі та споруди, які за будівельним паспортом входять до єдиної групи будівельних споруд, можна буде вводити в експлуатацію окремо.

Після того, як постанову ухвалить Уряд, громадяни, які починали будівництво шляхом подання повідомлення, вказуватимуть у Декларації лише наступне:

інформацію про об’єкт;
інформацію про замовника;
дані щодо повідомлення про початок будівельних робіт;
інформацію про поштову/будівельну адресу;
реквізити документа, що посвідчує право власності/користування земельною ділянкою;
характеристику індивідуальних житлових, садових, дачних будинків та нежитлових будівель (за результатами технічної інвентаризації);
інформацію про проведену технічну інвентаризацію об’єкта будівництва.

Такі зміни до декларації збережуть час та зусилля громадян і стануть черговим кроком на шляху до втілення нових принципів державного управління!

Просмотров: 3123 | Добавил: | Теги: ДАБІ, декларація | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до ДАБІ пропонує спростити декларацію про введення об'єктів в експлуатацію - 29 Вересня 2014, обговорення та відгуки: