Главная » Каталог статей » ДБН

Етапи та послідовність виконання робіт зі зведення конструкцій фундаментів або фундаментно-підвальних частин заглиблених і глибокого заклада

Зміна №2 до ДБН В.2.1-10:2009 має такий матеріал:
Додаток С
Етапи та послідовність виконання робіт зі зведення конструкцій фундаментів або фундаментно-підвальних частин заглиблених і глибокого закладання


Стіни у ґрунті

С.1 Влаштування стін у ґрунті траншейним способом включає наступні етапи.
• Виготовлення напрямних стінок (форшахти) із збірного чи монолітного залізобетону для влаштування траншей по контуру споруди.
• Приготування глинистої суспензії.
• Розроблення між напрямними стінками грунту траншей під захистом глинистої суспензії.
• Заповнення траншей монолітним або збірним залізобетоном. Тампонаж простору із зовнішньої сторони при зведенні стін із збірного залізобетону.
• Влаштування обв'язувального (розподільчого) залізобетонного поясу по верху стін і розпірних конструкцій.
• Розроблення (ексазація) ґрунту з котловану.
• Влаштування гідроізоляції та/чи дренажу (за необхідності).
• Влаштування днища, перегородок, перекриттів.

С.2 Зведення стін у грунті з буронабивних паль, що перетинаються (буросічних), дотичних або розташованих переривчасто включає наступні етапи.
• Виготовлення напрямних стінок для буріння свердловин по контуру споруди.
• Виготовлення (за необхідності) глинистої суспензії.
• Буріння свердловин під захистом глинистої суспензії, обсадних труб або без них.
• Встановлення арматурних каркасів.
• Бетонування свердловин з одночасним видаленням обсадних труб (за необхідності) або відкачуванням глинистої суспензії.

С.3 Зведення стін у грунті з буроін'єкційних паль у т.ч. при їх багаторядному розташуванні потребує виконання наступних етапів.
• Розпланування точок буріння свердловин.
• Буріння свердловин.
• Армування шляхом занурення арматурного каркасу, металевого профілю чи товстостінної сталевої манжетної труби с перфорацією.
• Заповнення свердловин розчином шляхом: одноразової ін'єкції цементного розчину – при використанні обсадної труби, заливання свердловини тампонажним розчином - при видаленні обсадної труби і послідуючого одноразового чи багаторазового нагнітання розчину через трубу з перфорацією.

Барети

С.4 Процес улаштування барет включає наступні етапи.
- Виконання форшахти.
Форшахту необхідно виконувати перед початком робіт із влаштування самих барет для забезпечення вертикального ведення грейфера при розробленні грунту траншеї.
Форшахти не є елементами несучої конструкції, їх влаштовують виключно з умов виробництва робіт.
- Виготовлення траншеї барети.
Рівень, з якого влаштовують барети повинен знаходитись вище рівня підземних вод, зважаючи на те, що влаштування барет при проведенні водозниження недопустиме.
Примітка. Вимога щодо рівня влаштування барет по відношенню до рівня підземних вод обумовлена тим, що при роботі глибинних насосів у свердловинах водозниження можливе попадання суспензії та/чи бетону у свердловини, що може призвести до руйнування свердловин і екологічного порушення гідро-геологічного режиму. Крім того можливе зниження несучої здатності конструкції барети.
- Заповнення траншеї суспензією по мірі її розроблення.
- Очищення підошви траншеї від ґрунту, яке проводять після завершення робіт із влаштування траншеї перед бетонуванням.
- Встановлення арматури і бетонування.
- Видалення і відведення верхнього шару бетону біля 1 м, який внаслідок змішуванням із суспензією, як правило, не відповідає якості бетону, передбаченої проектом.

Опускні колодязі

С.5 Влаштування підземної частини споруд із застосуванням опускних колодязів у якості огороджувальних конструкцій виконують у наступній послідовності:
- підготовчі роботи;
- занурення опускного колодязя;
- виготовлення днища, що послуговує плитою і підлогою споруди;
- влаштування гідроізоляції і дренажу (за необхідності);
- влаштування стін підземної частини споруди потрібної конфігурації у внутрішній частині колодязя;
- заповнення пазух між внутрішньою поверхнею колодязя і спорудою;
- влаштування перекриття між підземними поверхами.

Підземні частини споруд, що зводяться способом "зверху-вниз"

С.6 Влаштування підземної частини споруд способом "зверху-вниз" виконують у наступній послідовності:
- влаштування з поверхні землі огороджувальних стін із буронабивних у т.ч. буросічних паль, способом "стіна у ґрунті" чи їх комбінацією при криволінійній конфігурації підземної частини;
- влаштування отворів у грунті для паль-колон із буронабивних паль або барет. Отвори бетонують з встановленням армокаркаса або заповнюють розчином і установлюють колони зі збірного залізобетону. Опорна частина колон бетонується до рівня, що на 1 м перевищує глибину позначки дна котловану;
- послідовне влаштування монолітних перекриттів починаючи зверху зі з'єднанням їх із палями-колонами і влаштуванням технологічних отворів у плитах перекриттів для виймання грунту;
- послідовне виймання ґрунту з міжпальового простору під перекриттям після набуття бетоном перекриття необхідної міцності до рівня перекриття, розташованого нижче, і так до рівня фундаментної плити;
- влаштування гідроізоляції та/чи дренажу (за необхідності);
- влаштування фундаментної плити, що послуговує одночасно ростверком, плитою-підлогою нижнього поверху залежно від конструктивної схеми ФПЧ.

С.7 Зведення підземної частини способом "зверху-вниз" дозволяє одночасно виконувати роботи зі зведення надземної частини споруди.
При суміщенні робіт зі зведення підземної і надземної частин зведення споруд виконують способом "вверх-вниз", що дозволяє оптимізувати строки виконання робіт із будівництва споруд.

Завантажити ДБН В.2.1-10-2009. Основи та фундаменти споруд. Основні положення проектування зі Змінами №1-2.
Категория: ДБН | Добавил: admin (2012-12-13)
Просмотров: 4740 | Теги: ДБН, додаток, ДБН В.2.1-10-2009, етап, Зміна | Рейтинг: 4.5/2

Коментарі до Етапи та послідовність виконання робіт зі зведення конструкцій фундаментів або фундаментно-підвальних частин заглиблених і глибокого заклада, обговорення та відгуки: