Аналіз вартості житла в Україні

Аналіз вартості житла в Україні

І. Витрати з будівництва житла

Мінрегіонбуд України щоквартально визначає опосередковану вартість будівництва житла в розрізі регіонів виходячи з об'єктів-представників, що надаються місцевими держадміністраціями і критерії яких відповідають параметрам доступного житла та поточних цін на трудові та матеріально-технічні ресурси.

Як проектуються багатофункціональні SPA-центри
Розрахунок паркомісць за ДБН для вашого ЖК [Приклад + Формули]
Смарт-квартира - розумна квартира: що це таке?
Абетка будівельника

Структура безпосередніх витрат з будівництва

 

Матеріальні ресурси

47,48%

Заробітна плата (із розрахунку 1500 грн. для середнього розряду 3.8)

10,33%

Експлуатація машин

4,48%

Загальновиробничі витрати

8,43%

Підготовлення території будівництва

0,02%

Тимчасові будівлі і споруди

0,63%

Сезонні подорожчання (зимові та літні витрати)

0,56%

Утримання служби замовника

2,23%

Проектно-вишукувальні роботи

0,82%

Витрати на проведення експертизи проектно-кошторисної документації

0,13%

Кошторисний прибуток

4,1%

Адміністративні витрати підрядника

0,97%

Кошти на покриття ризику всіх учасників будівництва

1,44%

Комунальний податок

0,02%

Обладнання

1,69%

Податок на додану вартість

16,67%

Всього

100%

Зазначені витрати не враховують кошти на покриття витрат з оренди (придбання) землі під забудову та технічні умови для спорудження позамайданчикових інженерних мереж і благоустрою, як таких,  що в кожному конкретному випадку мають свою величину.

Динаміка змінення опосередкованої вартості будівництва житла у 2000 - 2007 роках та змінення вартості матеріальних ресурсів як основного чинника вартості будівництва (55,39 %) наведена у додатках.


ІІ. Вартість житла на вторинному ринку>

Співставлення вартості житла на вторинному ринку з опосередкованою вартістю будівництва житла, що наведено в додатку, засвідчує перевищення ринкової вартості над опосередкованою. Наприклад, у м. Києві таке перевищення сягає до 4 разів. Це перш за все зумовлено великим попитом на житло в окремих містах регіонів. Вихід - збільшення будівництва житла за державними програмами, яке не було б обтяжене додатковим навантаженням з вартості землі та технічними умовами, а також прибутком забудовників, що має місце при реалізації комерційного житла.

Усереднена вартість житла на вторинному ринку (додається) визначена на підставі інформації, направленої Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, обласними та Севастопольською міською державними адміністраціями (крім Київської міської державної адміністрації) та підготовленої за даними періодичних видань щодо продажу нерухомості. Така вартість залежить від місця розташування будинку, віддаленості від центральної частини міста, споживчих характеристик житла (тип будинку, планування, поверховість, технічний стан будинку, квартири тощо).

Розрахунок середньої вартості житла у місті Києві у розрізі районів виконаний Управлінням за даними періодичних видань щодо продажу нерухомості.

Усередненою вартістю враховано опоряджувальні роботи з використанням вітчизняних виробів та матеріалів.

Показники усередненої вартості житла на вторинному ринку носять довідковий характер. У разі, якщо закупівля квартир на вторинному ринку житла здійснюється за рахунок державних коштів, відповідно до чинного законодавства вартість житла, що закуповується, визначається за результатами тендеру виходячи з найменшої ціни, що склалася у регіоні.

 

 

Надруковано:

“Інформаційний бюлетень Мінбуду”, №10, жовтень, 2007 р., К.: “Укрархбудінформ”

 

Категория: Документи | Добавил: pedchenko (2020-09-11)
Просмотров: 8089 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 4.8/4

Коментарі до Аналіз вартості житла в Україні, обговорення та відгуки:

2008-12-26 Спам
1. Mitya
Цикава стаття!
Ответ: