Главная » Каталог статей » ДБН

Будівлі та споруди системи збирання і перевезення побутових відходів. ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

Розділ 9. Вимоги до проектування елементів благоустрою
Пункт 2. Будівлі та споруди системи збирання і перевезення побутових відходів


9.2.1 Місця розміщення майданчиків для встановлення контейнерів для збирання твердих побутових відходів, зберігання великогабаритних та ремонтних відходів треба визначати згідно з [24].

9.2.2 Обов’язковий перелік елементів благоустрою на майданчику для встановлення контейнерів для збирання твердих побутових відходів, зберігання великогабаритних та ремонтних відходів має включати: тверді види покриття, елементи сполучення поверхні майданчика з прилеглими територіями, контейнери для збирання побутових відходів, освітлювальне обладнання, навіс, огорожу для обмеження доступу тварин. Рекомендується проектувати озеленення майданчика.

9.2.3 Територія майданчика має примикати до проїздів, але не заважати руху транспорту. Треба передбачати можливість зручного проїзду спеціального автомобільного транспорту для перевезення відходів та наявність майданчиків для розвороту (12 м х 12 м).

9.2.4 Розмір майданчика треба розраховувати на розміщення необхідної кількості контейнерів. Сумарний об’єм контейнерів треба передбачати залежно від чисельності населення та з 25% запасом. Між контейнером і краєм майданчика розмір проходу треба встановлювати не менше ніж 1,0 м, між контейнерами – не менше ніж 0,35 м.

9.2.5 Покриття майданчика треба проектувати аналогічно покриттю транспортних проїздів. Похил покриття майданчика має складати від 5‰ до 10 ‰ у бік проїжджої частини, щоб не допускати застій води та скочування контейнерів.

9.2.6 Сполучення майданчика з прилеглим проїздом треба здійснювати в одному рівні без укладання бордюрного каменю, з газоном – садовим бортом або декоративною стінкою висотою від 1 м до 1,2 м.

9.2.7 Освітлювальне обладнання повинно функціонувати у режимі освітлення прилеглої території, висота опір – не менше ніж 3 м.

9.2.8 Озеленення треба виконувати деревами з високим рівнем фітонцидності, густою та щільною кроною. Висоту вільного простору над рівнем покриття майданчика до крони треба передбачати не менше ніж 3,0 м.
Категория: ДБН | Добавил: dbn (2012-10-29)
Просмотров: 1423 | Теги: ДБН Б.2.2-5:2011, Благоустрій територій, побутові відходи | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Будівлі та споруди системи збирання і перевезення побутових відходів. ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій, обговорення та відгуки: