Монтаж трубопроводів за ДСТУ-Н Б В.2.5-68:2012

Положення ДСТУ-Н Б В.2.5-68:2012 Настанова з будівництва, монтажу та контролю якості трубопроводів зовнішніх мереж водопостачання та каналізації Монтаж трубопроводів

6.1 Загальні положення
6.1.1 При переміщенні труб і складених секцій, що мають антикорозійні покриття, слід застосовувати м'ягкі кліщові захвати, гнучкі рушники та інші засоби, які виключають пошкодження цих покриттів.
6.1.2 При розкладанні труб, призначених для господарсько-питного водопостачання, не слід допускати попадання в них поверхневих, стічних вод або будь-яких забруднень. Труби й фасонні частини, арматура і готові вузли перед монтажем повинні бути оглянуті і очищені зсередини і зовні від бруду, снігу, льоду, масел і сторонніх предметів.
6.1.3 Монтаж трубопроводів повинен проводитися згідно з проектом виконання робіт та технологічними картами після перевірки відповідності проекту розмірів траншеї, кріплення стінок, відміток дна і при надземному прокладанні - опорних конструкцій. Результати перевірки повинні бути відображені в журналі виконання робіт.
6.1.4 Труби розтрубного типу безнапірних трубопроводів слід, як правило, укладати розтрубом угору по ухилу.
6.1.5 Передбачену проектом прямолінійність ділянок безнапірних трубопроводів між суміжними колодязями слід контролювати переглядом "на світло" за допомогою дзеркала до і після засипання траншеї. При перегляді трубопроводу круглого перерізу видиме в дзеркалі коло повинно мати правильну форму.
Допустима величина відхилення від форми круга по горизонталі повинна становити не більше 1/4 діаметра трубопроводу, але не більше 50 мм в кожну сторону. Відхилення від правильної форми кола по вертикалі не допускаються.
6.1.6 Максимальні відхилення від проектного положення осей напірних трубопроводів, якщо інші норми не обґрунтовані проектом, не повинні перевищувати:
- у плані ± 100 мм,
- відміток лотків безнапірних трубопроводів ± 5 мм,
- відміток верху напірних трубопроводів ± 30 мм.
6.1.7 Прокладання напірних трубопроводів по пологій кривій без застосування фасонних частин допускається для розтрубних труб зі стиковими з'єднаннями на гумових ущільнювачах з кутом повороту в кожному стику не більше ніж на 2° для труб умовним діаметром до 600 мм і не більше ніж на 1° для труб умовним діаметром понад 600 мм.
6.1.8 При монтажі трубопроводів водопостачання і каналізації в гірських умовах, крім вимог цих правил, слід дотримуватися також вимог розділу 9 СНиП III-42 [1].
6.1.9 При прокладанні трубопроводів на прямолінійній ділянці траси кінці суміжних труб, що сполучаються, повинні бути відцентровані так, щоб ширина розтрубної щілини була однаковою по всій окружності.
6.1.10 Кінці труб, а також отвори у фланцях запірної та іншої арматури при перервах в укладанні слід закривати заглушками або дерев'яними пробками.
6.1.11 Гумові ущільнювачі для монтажу трубопроводів в умовах низьких температур зовнішнього повітря не допускається застосовувати в промороженому стані.
6.1.12 Для закладення (ущільнення) стикових з'єднань трубопроводів слід застосовувати ущільнювальні та "замкові" матеріали, а також герметики згідно з проектом.
6.1.13 Фланцеві з'єднання фасонних частин і арматури слід монтувати з дотриманням таких вимог:
- фланцеві з'єднання повинні бути встановлені перпендикулярно до осі труби; - площини з'єднувальних фланців повинні бути рівними, гайки болтів повинні бути розташовані на одній стороні з'єднання; затяжку болтів слід виконувати рівномірно навхрест;
- усунення перекосів фланців установленням скошених прокладок або підтягуванням болтів не допускається;
- зварювання стиків, суміжних з фланцевим з'єднанням, слід виконувати лише після рівномірного затягування всіх болтів на фланцях.
6.1.14 При використанні ґрунту для спорудження упору опорна стінка котловану повинна бути з непорушеною структурою ґрунту.
6.1.15 Зазор між трубопроводом і збірною частиною бетонних або цегляних упорів повинен бути щільно заповнений бетонною сумішшю або цементним розчином.
6.1.16 Захист сталевих та залізобетонних трубопроводів від корозії слід здійснювати відповідно до проекту і вимог ДБН В.2.5-75 та ДСТУ Б.В.2.6-145.
6.1.17 На споруджуваних трубопроводах підлягають прийняттю зі складанням актів огляду прихованих робіт за формою, наведеною у ДБН А.3.1-5, наступні етапи і елементи прихованих робіт: підготовка основи під трубопроводи, облаштування упорів, величина зазорів і виконання ущільнень стикових з'єднань, облаштування колодязів і камер, протикорозійний захист трубопроводів, герметизація місць проходу трубопроводів через стінки колодязів і камер, засипання трубопроводів з ущільненням тощо.
Категория: Інженерні мережі | Добавил: admin (2014-10-12)
Просмотров: 6628 | Теги: трубопровід, положення, ДСТУ-Н Б В.2.5-68, монтаж | Рейтинг: 4.5/2

Коментарі до Монтаж трубопроводів за ДСТУ-Н Б В.2.5-68:2012, обговорення та відгуки: