Фактори ризику з інженерно-геологічної точки зору

Генеральний директор "Геореконструкція - Фундаментпроект" підкреслює, що проектування будівель заввишки понад 16 поверхів у даний час "в більшості випадків представляє собою необгрунтовану пролонгацію конструктивних рішень, апробованих для будівель меншої поверховості", а федеральні або регіональні норми проектування та будівництва висотних будівель відсутні. "Без професійного втручання, без термінової розробки технічного регламенту висотне будівництво стане чинником підвищеної небезпеки ", - вважає геотехніки.
Висотна будівля, за його словами, відноситься до підвищеного рівня складності проектування та будівництва. Число факторів ризику при висотному будівництві зростає. Щоб забезпечити прийнятний сумарний ризик, необхідно мінімізувати ризик від кожного чинника - переглянути вимоги до всіх етапів будівельного процесу, наголошує пан Шашкін.
До факторів ризику, за словами Олексія Шашкина, відносяться суб'єктивні (непрофесіоналізм проектувальників) і об'єктивні (відсутність норм) соціальні фактори, технічні фактори, такі як зростання навантажень на основу, високий центр тяжкості. Зростає частка тимчасових навантажень. Серед них на перший план виходять вітрове навантаження і температурні кліматичні впливи. А також зростання навантаження від руху ліфтів, сейсмічні дії та деформація підстави, що супроводжується зміною структури грунту. Разом з тим до факторів ризику відноситься підвищена вразливість при пожежі, терористичних актах та інших форс-мажорних обставин.
Враховуючи значний вплив на крен будівлі неоднорідності інженерно-геологічних умов майданчика, необхідний комплекс проектно-вишукувальних робіт повинен бути принципово розширений, вважає пан Шашкін.
Так, має бути збільшена кількість і довжина свердловин на плямі забудови. Крім розрізів повинні бути побудовані ізолінії покрівлі несучого шару. Зокрема, обов'язковим є проведення тривісних випробувань в різних умовах дренування. Обов'язковий аналіз процесів, що негативно впливають на інженерно-геологічні властивості грунтів, і прогноз зміни властивостей при впливі цих процесів. Визначення властивостей грунтів повинно проводитися тільки прямими методами. Крім того, розрахунок висотного будинку слід виконати з урахуванням взаємодії системи "будівля - фундаменти - основа".
Зведення висотного будинку і його подальша експлуатація повинні супроводжуватися моніторингом, обов'язкові складові якого - постійний контроль за опадами і креном будівлі, контроль статичних зусиль в основних несучих елементах (палях, залізобетонній плиті днища, тиск на грунт і пр.) і параметрів коливання конструкцій.
Категория: Із будівництва | Добавил: pedchenko (2010-11-06)
Просмотров: 1634 | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Фактори ризику з інженерно-геологічної точки зору, обговорення та відгуки: