Київські хмарочоси - міф чи реальність сьогодення?

Зауважимо, що в Старому Світі досить мегапополісов які забудованих висотками. Перша спроба прориву на "висотному поприщі" в Київі спробував зробити в кінці 90-х років.

Амбіційний план зведення в столиці Україні 180-метрового готельно-офісного хмарочоса вартістю в кілька мільйонів доларів в межах Бессарабського кварталу завершився, м'яко кажучи, крахом.
Почавши помпезно корейський інвестор "Deu", (передбачуваному "старту" будівництва першого київського хмарочоса передувала урочиста закладка каменя), закінчив справу сумно. Після декількох років суперечок із корейцями ексмер Києва Олександр Омельченко вирішив ризикнути та піти на крутий крок: розірвати договірні відносини з "Deu" по забудові строй майданчика із завершити реконструкцію кварталу за щот коштів платників податків з подальшим продажем площі українським і зарубіжним компаніям.

Після невдалого співпраці з "Deu" наміри столичних архітекторів, проектувальників й представників київської влади з будівництва висоток стали скромнішими. Поки в Києві розпочато зведення 33-поверхового величного і витонченого в архітектурному відношенні офісної будівлі на розі вул. Мечникова і бульвару Л. Українки на площі всього в 0,5 га. Ідея будівництва належить компанії "Ельсбург-Україна".
Скажімо так, з проектуванням хмарочосів офісного типу та їх зведенням у Києві не існує особливих проблем. Інша справа - житлові висотки. На думку деяких проектувальників, сьогодні перехід до будівництва висоток в житловій сфері в столиці Україні - це, швидше за все, данина нинішній моді у світі.

Зауважимо, що проти високих будівництва в столиці не заперечують Головкиївархітектура і Державний комітет України з будівництва та архітектури. За свідченням колишнього головного архітектора Києва Сергія Бабушкіна, в столиці будуть з'являтися житлові висотки, але вони повинні гармонійно вписуватися в міську забудову і відповідати світовим стандартам, які розроблені для таких будівель.

На початку 2003 року вирішив проявити ініціативу і Держбуд України. Голова відомства Валерій Череп заявив: "в даний час необхідно проаналізувати результати введення в експлуатацію" перших ластівок "висотного будівництва, щоб поставити на потік зведення монолітно-каркасних житлових будинків понад 25 поверхів та створення відповідної бази для їх проектування". Маються на увазі об'єкти ХК "Київміськбуд" по бульвару Дружби народів і в декількох мікрорайонах Осокорків і Позняків, а також "застиглі в небі" висотки на Троєщині. До речі, ці будинки дозволено зводити поки що у вигляді експерименту. Зауважте, що в містах Франції, Німеччини, Іспанії, Великобританії не планується розвивати широко саме сферу висотного житлового будівництва, оскільки жителі цих мегаполісів відчувають себе некомфортно в "піднебесних просторах".
А ось Київ і Москву чомусь визначено тягне вгору. Голова Держбуду України пояснює це тим, що в Києві актуальною є проблема земельних ділянок та їх раціональне використання.
Категория: Із будівництва | Добавил: pedchenko (2010-11-06)
Просмотров: 1595 | Теги: Держбуд, Київ, багатоповерхівки | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Київські хмарочоси - міф чи реальність сьогодення?, обговорення та відгуки: