Главная » Каталог статей » ДБН

Майдани, площі ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

Розділ 5. Благоустрій територій загального користування
Пункт 4. Майдани, площі


5.4.1 За функціональним призначенням майдани та площі треба розділяти згідно з ДБН В.2.3-5 на головні площі; площі перед значними громадськими спорудами і будинками (виставки, парки, торгові центри), стадіонами, палацами спорту, театрами тощо; транспортні площі; вокзальні площі; багатофункціональні площі; ринкові площі; передзаводські площі.

5.4.2 До території площ та майданів, як правило, треба включати: проїжджу частину, пішохідну частину, ділянки і території озеленення. У разі багаторівневої організації простору майдану або площі пішохідну частину частково або повністю розташовують на рівні денної відмітки поверхні землі, замощення тощо, а у підземному рівні у зоні поза вуличних пішохідних переходів розміщують зупинки транспорту, місця для паркування легкових автомобілів, інженерне обладнання і комунікації, навантажувально-розвантажувальні майданчики, туалети, майданчики з контейнерами для збирання побутових відходів.

5.4.3 Обов’язковий перелік елементів благоустрою на території майданів або площ має включати: тверді види покриття дорожнього полотна та тротуарів, елементи сполучення поверхонь, озеленення, огорожі небезпечних місць, освітлювальне обладнання, носії інформації дорожнього руху (дорожні знаки, розмітка, світлофорні пристрої), урни, обладнання для паркування велосипедів.

5.4.4 У залежності від функціонального призначення майданів та площ розміщають такі додаткові елементи благоустрою: - на головних площах, площах перед значними громадськими спорудами і будинками - витвори декоративно-прикладного мистецтва, гідротехнічні споруди (фонтани); - на транспортних майданах або площах – павільйони зупинок транспорту, малі архітектурні форми, засоби зовнішньої реклами та інформації. Розміщення додаткових елементів благоустрою не повинно заважати безперешкодному пересуванню маломобільних груп населення.

5.4.5 Види покриття пішохідної частини майдану або площі мають передбачати можливість проїзду автомобілів спеціального призначення (пожежних, аварійних, прибиральних тощо), паркування легкових автомобілів.

5.4.6 Місця можливого проїзду та паркування на пішохідній частині майдану або площі треба виділяти кольором або фактурою покриття, мобільним озелененням (контейнери, вазони), переносними огорожами. Ширину проходу треба визначати з урахуванням категорії та функціонального призначення площі залежно від інтенсивності пішохідного руху згідно з ДБН В.2.3-5.

5.4.7 Під час озеленення площі або майдану використовують озеленення за периметром або у центрі, а також поєднання цих прийомів.

5.4.8 Якщо майдан або площа має сходи, то перша та остання сходинки мають бути пофарбовані контрастний колір для безпечного пересування інвалідів з вадами зору.
Категория: ДБН | Добавил: dbn (2012-10-26)
Просмотров: 1174 | Теги: ДБН Б.2.2-5:2011, Благоустрій територій | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Майдани, площі ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій, обговорення та відгуки: