Методика експериментальних досліджень шпонкових стиків бетонних і залізобетонних елементів

В українських технічних вузах протягом 1985 – 2013 рр. проведені системні дослідження шпонкових з’єднань. У їх межах виготовлено 7 серій дослідних зразків, випробування яких здійснювалося з метою вивчення характеру руйнування шпонкових стиків та поведінки бетону й арматури на різних стадіях навантаження.

Кожна серія була присвячена вивченню одного із факторів (або їх сукупності), котрі впливають на міцність шпонкових з’єднань, при цьому використовувалися 5 типів дослідних зразків.



Після виявлення впливу форми шпонкового профілю на міцність стиків на зразках з трапецієподібними шпонками досліджувався вплив відсотка армування psw=0-2,89 % та характеру розміщення поперечної арматури за висотою шпонки (в один і два рівні) на міцність зразків. Для бетонування тут використовувався фібробетон з поліпропіленовою фіброю [Юрко І.А. Міцність шпонкових стиків із фібробетону на синтетичних волокнах:].

Виготовлення стиків виконувалося у два етапи з бетону двох різних класів (видів). Спочатку бетонувалися бокові частини бетоном більш високого класу з метою запобігання можливості їх руйнування при випробуваннях. Перед другим етапом (бетонуванням центральної частини зразка бетоном нижчого класу) стикові поверхні змащувалися солідолом для виключення зчеплення старого бетону з новим і сприйняття навантаження тільки шпонками.

Деформації бетону в передбачуваних зонах руйнування вимірювалися за допомогою тензорезисторів типу ПКБ базою 20 мм (у зоні зрізу) і 50 мм (у зоні зминання). Як реєструючий прилад використовувався ЦТМ-5.

Крім того, для визначення переміщень зсуву на верхній горизонтальній грані консолей зразків в окремих випадках установлювалися індикатори годинникового типу 2МНГ.

Для вимірювання деформацій поперечної арматури залізобетонних зразків на стрижнях були наклеєні ланцюжком тензодатчики базою 5 мм (10 мм) з двох діаметрально протилежних боків з метою експериментальної фіксації можливого нагельного ефекту [Довженко О.О. Методика комплексних експериментальних досліджень шпонкових стиків бетонних і залізобетонних елементів].

Чурса Ю.В. Р 1.2 Прочность при срезе шпоночных соединений элементов конструктивных систем зданий. - П. 2016.

Газобетон для заповнення шпонкових з’єднань довільної форми має відповідати ДСТУ Б В.2.7-137:2008. Блоки з ніздрюватого бетону стінові дрібні. Такий матеріал відповідатиме стандартам надійності та теплопровідності.

Категория: Шпонкові з'єднання | Добавил: admin (2017-03-23)
Просмотров: 1548 | Теги: стик, методика, Бетон, Шпон | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Методика експериментальних досліджень шпонкових стиків бетонних і залізобетонних елементів, обговорення та відгуки: