Особливості застосування одиниць СІ в будівництві

Особливості застосування одиниць СІ в будівництві

Перехід до системи СІ в будівельній галузі завершився до 1990 р. Одиниці СІ використовуються в проектній та нормативної документації. Навчання в середніх і вищих будівельних навчальних закладах ведеться тільки з використанням зазначених одиниць. Переградуіровано велика кількість вимірювальних засобів. Однак машини для визначення міцнісних властивостей будівельних матеріалів замінюються на нові повільно і старі градуювання ще не замінені в багатьох випробувальних лабораторіях.

Слід зазначити, що застосовувалася раніше для оцінки напружень або міцнісних властивостей матеріалів одиниця тиску кілограм-сила на квадратний сантиметр була більш зручною (більш «відчутною»), ніж дрібнорозмірних одиниця паскаль, потребує застосування приставки мега. Крім того, при проведенні ряду розрахунків тепер потрібно обчислювати вага конструкцій з використанням коефіцієнта 9,81.

Додаткові незручності для виробничих лабораторій створені введенням характеристики «клас бетону» за міцністю, яка необхідна і використовується тільки при розрахунку залізобетонних конструкцій. У виробничих умовах при оперативному контролі за набором міцності бетону зручніше користуватися старою характеристикою «марка» без використання переказного коефіцієнта 0,778.

Категория: Із будівництва | Добавил: ZIDAN (2011-02-01)
Просмотров: 1003 | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Особливості застосування одиниць СІ в будівництві, обговорення та відгуки: