Підготовка до будівництва. Планування будинку

Перш ніж почати будувати будинок, забудовникові слід встановити, яка мінімальна корисна опалювальна площа йому потрібна. Для орієнтовного її визначення виходять з даних, отриманих на практиці. Встановлено, що для різних сімей потрібні будівлі з наступною корисною опалювальною площею: 1. На невелику сім'ю в 2—4 людини потрібно мати дві кімнати і кухня-їдальня, загальною площею 25—35 м. кв. 2. На сім'ю в 5—6 чоловік слід мати не менші три кімнати, кухню і коридор, загальною площею квартири 36 — 45 м. кв. (три кімнати від 8 до 15 м. кв. кожна, кухня — 5—7 м. кв. і коридор — 2—4 м. кв.). 3. Для сім'ї більше 7 чоловік або, якщо забудовник хоче побудувати будинок з комфортом, площу будинку слід збільшити до 60—80 м. кв. В цьому випадку найбільш доцільним є будинок із зимовою мансардою. Розміри і кількість кімнат можуть коливатися від трьох до п'яти площею від 8 до 20 м. кв. кожна. Визначаючи потрібну корисну опалювальну площу, забудовник повинен мати на увазі, що чим більше ця площа, тим дешевше стає її одиниця — квадратний метр. Вартість квадратного метра житлової площі в трикімнатному будинку приблизно на 25%, а в двокімнатному на 15% Дешевше, ніж в однокімнатному будинку.
Забудовник повинен визначити також розмір неопалювальної корисної площі (сіни, комори, веранди), прибудовою, що є в основному, до будинку. Розміри площ таких приміщень залежать від кліматичної зони і місця будівництва: у крупному місті, робочому або дачному селищі або в сільській місцевості. У будинку, що будується в крупному місті, забудовникові досить мати невеликі (5—6 м. кв.) сіни або закриту веранду з маленькими коморами в них.
Наступне питання, яке повинен вирішити забудовник, це розміри кімнат і їх розташування.
При визначенні розмірів кімнат треба керуватися призначенням і меблюванням їх. Маючи план будинку, можна вирізувати з паперу меблі у відповідному масштабі і розташувати її на плані або можна скористатись комп’ютером, де можна в спеціальних програмах побудувати свій будинок. При цьому необхідно дотримувати норми ширини проходів між меблями, рекомендовані Академією архітектури.
Розмір кухні встановлюється залежно від величини сім'ї і можливості використовувати кухню як їдальні. При споруді будинку у великому місті для невеликої сім'ї площу кухні роблять мінімальною — 4 — 5 м. кв.
Категория: Интересно | Добавил: Admin8256 (2010-12-02)
Просмотров: 1520 | Теги: площа, кв.м | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Підготовка до будівництва. Планування будинку, обговорення та відгуки: