Главная » Каталог статей » ДБН

Сполучення поверхонь. ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій

Розділ 9. Вимоги до проектування елементів благоустрою
Пункт 7. Сполучення поверхонь


9.7.1 До елементів сполучення поверхонь треба відносити різні види бортових каменів, пандуси, східці, сходи. Під час проектування елементів сполучення поверхонь треба враховувати вимоги ДБН В.2.2-17, ДБН В.2.2-9.

9.7.2 На стику тротуару і проїжджої частини, як правило, треба встановлювати дорожні бортові камені з нормативним перевищенням над рівнем проїжджої частини не менше ніж 0,15 м, яке треба зберігати і у випадку реконструкції поверхонь покриттів.

З метою захисту газону та унеможливлення попадання бруду та рослинного сміття на покриття у разі сполучення пішохідних зон, доріжок і тротуарів з газоном треба встановлювати садовий борт, який перевищує рівень газону на не менше ніж 0,05 м на відстані не менше ніж 0,5 м.

9.7.3 На території пішохідних зон можна використовувати природні матеріали (цегла, дерево, валуни, керамічний борт тощо) для сполучення різних типів покриття.

9.7.4 У разі похилів пішохідних зон, тротуарів і доріжок більше ніж 60 ‰ треба передбачати влаштування сходів. На основних пішохідних зонах, тротуарах і доріжках на територіях лікувально-профілактичних установ, будинків інвалідів і людей похилого віку у разі похилів більше ніж 50 ‰ сходинки та сходи треба передбачати обов'язково з пандусом. У разі перетинання основних пішохідних доріжок і тротуарів з проїздами або у інших випадках, передбачених завданням на проектування, треба передбачати бордюрний пандус для забезпечення спуску з покриття тротуару на рівень дорожнього покриття.

9.7.5 У разі проектування відкритих сходів на перепадах рельєфу висоту сходинок приймають не більше ніж 0,12 м, ширину – не менше ніж 0,36 м, сходинки повинні мати похил від 10 ‰ до 20 ‰ у бік сходинки, що знаходиться вище. Після кожних 10-12 сходинок треба влаштовувати майданчики довжиною не менше ніж 1,5 м. Край перших сходинок спуску та підйому сходів треба виділяти смугами яскравого контрастного кольору. Усі сходинки зовнішніх сходів у межах одного маршу треба проектувати однаковими за шириною та висотою підйому сходинок.

9.7.6 Пандус треба виконувати з не слизького матеріалу з шорсткою структурою поверхні без горизонтальних канавок. У разі відсутності конструкцій, що огороджують пандус, треба передбачати огороджувальний бортик висотою не менше ніж 0,075 м і поручні.

9.7.8 За обома боками сходнів або пандусу треба передбачити поручні на висоті від 0,8 м до 0,92 м круглого або прямокутного профілю, зручного для обхвату рукою та на відстані 0,04 м від стіни. Поручні повинні відповідати технічним вимогам до опорних стаціонарних пристроїв згідно з ДБН В.2.2-17. У разі ширини сходнів 2,5 м і більше треба передбачати розділові поручні.

Довжина поручнів має бути більше дожини пандусу або сходнів з кожної сторони не менше ніж на 0,3 м. Кінці поручнів повинні бути закругленими і гладкими.

9.7.9 У зонах сполучення земельних (у тому числі з трав'яним покриттям) укосів із сходнями, пандусами, підпірними стінками, іншими технічними інженерними спорудами треба виконувати протиерозійні заходи відповідно до ДБН В.1.1-3.
Категория: ДБН | Добавил: dbn (2012-10-30)
Просмотров: 3418 | Теги: ДБН Б.2.2-5:2011, Благоустрій територій | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Сполучення поверхонь. ДБН Б.2.2-5:2011. Благоустрій територій, обговорення та відгуки: