Вибір робочого еталону для повірки робочих засобів вимірювань

Вибір робочого еталону для повірки робочих засобів вимірювань

Основною операцією
повірки вимірювального засобу є визначення (або оцінка) його похибок. Якщо засіб вимірів застосовується без введення поправок, то при перевірці визначають, чи не виходять його похибки за встановлені межі (не перевищують вони допустимі значення). При перевірці засобів вимірювань, що застосовуються з урахуванням поправок до їх свідченнями, необхідно визначити значення похибок, отже, перевірка ускладнюється.

Важливо вибрати
оптимальне співвідношення між допустимими похибками робочого еталона і перевіряється робочого засобу вимірювань. Чим більше це співвідношення, тим з більшою вірогідністю і точністю визначається похибка робочого засобу вимірювань.

Проте вимоги, які пред'являються до робочого еталону, в деякій мірі суперечливі. Чим точніше робочий еталон, тим він дорожчий, складніше його експлуатація, нижче надійність (вимагає більш дбайливого звернення, суворого дотримання режиму застосування, більш частих перевірок). У деяких випадках заміна робочого еталона іншим, мають удвічі меншу похибку, збільшує на порядок вартість повірки. Велике значення має сталість, відтворюваність показань робочого ця ¬ лона: чим більше варіації (мінливість) його показань, тим більше повинно бути співвідношення похибок еталонного і робочого засобів вимірювань.

У практиці це співвідношення приймається рівним 1:5 ... 1:10 при перевірці засобів вимірювань, які не потребують визначення величин поправок, і 1:2,5 ... 1:5 при визначенні поправок до показань робочих засобів вимірювань. При цьому враховують характер похибок, метод перевірки та допустимі значення помилок 1-го і 2-го пологів (число неправильно забраковані і число неправильно визнаних придатними засобів вимірювань за результатами їх перевірок).

Категория: Із будівництва | Добавил: ZIDAN (2011-02-01)
Просмотров: 1164 | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Вибір робочого еталону для повірки робочих засобів вимірювань, обговорення та відгуки: