Як обрати типовий проект для власного будинку

Перш ніж приступити до споруди будинку, забудовникові потрібно вибрати з великої кількості типових, а іноді і індивідуальних проектів такий, який всесторонньо задовольняв би його вимоги. До них відносяться: вартість майбутнього будинку, розмір житлової і підсобної площі, кількість кімнат, планування внутрішніх приміщень, зручності, які забудовник може використовувати в будинку (каналізація, газ, опалювання), і, нарешті, зовнішній вигляд будинку.
Типові проекти нерівноцінні по своїй якості; серед них є не зовсім вдалі. Тому вибирати той або інший проект слід, тільки всесторонньо порівнявши і ретельно вивчивши декілька аналогічних проектів.
При оцінці проекту, з погляду внутрішнього планування будинку і його зовнішнього архітектурного вигляду, рекомендується керуватися наступними міркуваннями.

Чотирі головні принципи відбору Типових проектів



1. Вибирати будинок, який в плані має просту прямокутну форму (без зламів і уступів), оскільки в будівництві найбільш складними і дорогими є кутові частини стін, до того ж вони найбільш схильні до промерзання.

2. При будівництві одноповерхового будинку без мансарди слід віддавати перевагу такому проекту, в якому неопалювальні приміщення (сіни, веранди і т. д.) винесені за межі капітальних стін і перекриваються окремими дахами.
Стіни прибудованих приміщень можна робити легшої конструкції і меншої висоти (до 2,2 метрів), чим в житловій частині будинку.
Дах слід робити простої форми: для будинку — двосхилу вальмову або напіввальмову, для прибудов — односхилу або двосхилу.

3. Проект необхідно оцінити з погляду найбільш раціонального використання корисної площі, що визначається коефіцієнтом K, що представляє відношення жилої площі будинку до корисної. У вдалих проектах цей коефіцієнт зазвичай має величину від 0,68 до 0,8.
Проекти з великим K свідчать, зазвичай, про декілька погіршених санітарно-побутових умовах будинку: прохідні кімнати, відсутність убиральні і коридора. Проекти з К менше 0,68 свідчать про недостатньо вдале плануванню будинку і про деякі інші конструктивні недоліки.

4. Вибраний проект слід оцінити і з погляду можливості збільшити житлову площу будинку в майбутньому за рахунок прибудов до нього, використання горищного простору або споруди будинку по чергах.
Найбільш доцільним для цих випадків буде вибір проекту будинку з мансардою і верандою під одним дахом з будинком.
Мансардне приміщення можна побудувати у будь-який час. Це не порушує конструктивної основи будинку (якщо наперед передбачено належний перетин балок) і не змінює його архітектурного вигляду.
Веранда, влаштована під загальним дахом з будинком, дозволяє з найменшими витратами перетворити її на житлове приміщення без особливого порушення первинного архітектурного виду будинку.
Категория: Цікаво | Добавил: Admin8256 (2018-11-16)
Просмотров: 2202 | Теги: будинок, проект | Рейтинг: 5.0/1

Коментарі до Як обрати типовий проект для власного будинку, обговорення та відгуки: