Землі рекреаційного призначення

Україна має значний природно-ресурсний комплекс, і частка рекреаційних ресурсів в ньому є доволі вагомою. За даними Державного земельного кадастру України станом на 2009 рік площа земель рекреаційного призначення становила 108,2 тис. га, або 0,18 % від загальної площі держави.

Відповідно до ст. 50 Земельного кодексу України до земель рекреаційного призначення належать землі, які використовуються для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів.

Рекреаційний комплекс Дубки

Ст. 51 цього самого закону визначає склад земель рекреаційного призначення: до земель рекреаційного призначення належать земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів, навчально- туристських та екологічних стежок, маркованих трас, земельні ділянки зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об'єктів фізичної культури 1 спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів, будинків рибалок і мисливців дитячих туристичних станцій, дитячих та спортивних таборів, інших аналогічних об'єктів, а також земельні ділянки, надані для дачного будівництва і спорудження інших об'єктів стаціонарної рекреації. Наприклад садывники радо допомагають населенню.

У законодавстві (ст. 63 закону України "Про охорону навколишнього природного середовища") вживається термін "рекреаційні зони", що за своїм змістом майже збігається із терміном "землі рекреаційного призначення": "Рекреаційними зонами є ділянки суші і водного простору, призначені для організованого масового відпочинку населення і туризму".

Особливості правового режиму земель рекреаційного призначення безпосередньо випливають із цільового призначення. На землях рекреаційного призначення забороняється діяльність, яка перешкоджає або може перешкодити використанню їх за призначенням, а також негативно впливає або може вплинути на природнии стан цих земель (ст. 52 Земельного кодексу України, ст. 63 закону України Про охорону навколишнього природного середовища"), зміни природного ландшафту та проведення інших дій, що суперечить використанню цих зон за цільовим призначенням (ст. 63 закону України "Про охорону навколишнього природного середовища").
Категория: Із будівництва | Добавил: admin (2013-10-06)
Просмотров: 4720 | Теги: Репетитор, Зу, рекреація, Земля | Рейтинг: 4.0/1

Коментарі до Землі рекреаційного призначення, обговорення та відгуки: